Про необхідність вакцинації дітей в пологовому будинку говорять багато. На думку деяких батьків, робити щеплення зовсім маленькій дитині не слід, іноді багато мам і тат відмовляються від вакцинації. Лікарі-педіатри вважають, що щеплення в пологовому будинку вкрай необхідні новонародженій дитині, інакше малюк ризикує отримати смертельно небезпечне захворювання.
У разі небажання проведення вакцинації мама дитини підписує відмову від щеплень, тим самим вона бере відповідальність за здоров’я і життя малюка на себе.
Не слід думати, що вакцинування — це процес, подібний конвеєру, коли щеплення роблять абсолютно всім новонародженим дітям без урахування їх стану здоров’я на даний момент. Іноді лікарі-педіатри самі пропонують відмовитися від вакцинації. Така ситуація виникає, якщо дитина з’явилася на світ з недостатньою масою тіла, після ускладнених пологів, з асфіксією, якщо у неї спостерігаються будь-які ускладнення або порушення роботи внутрішніх органів, або існують ознаки, що вказують на внутрішньоутробну інфекцію. У таких випадках щеплення в пологовому будинку проводять тільки після нормалізації загального стану малюка.
Виключно важливе і вкрай необхідне щеплення для новонародженої дитини — це вакцина, спрямована проти гепатиту В. Загальновідомо, що гепатит В є дуже небезпечним захворюванням, що вражає печінку. Хвороба може перейти в хронічну форму, що згодом загрожує злоякісними новоутвореннями, що приводять до смерті.
Важливим захистом здоров’я новонародженого є щеплення проти туберкульозу, яке роблять в пологовому будинку на 3 — 7 день життя малюка. Вакцина БЦЖ необхідна новонародженому, але, на превеликий жаль, не є панацеєю від захворювання на туберкульоз. Лікарями-педіатрами відмічено, що практично 90% новонароджених дітей після введення вакцини БЦЖ захищені тільки від важких і небезпечних форм захворювання. Але все-таки це щеплення необхідне новонародженим дітям, особливо в районах, де існує несприятлива ситуація з даним захворюванням.
З огляду на те, що кожен рік збільшується кількість інфікованих важкими захворюваннями людей, відмовлятися від вакцинації дитини при народженні злочинно і надзвичайно легковажно. В зарубіжних країнах у батьків новонароджених дітей практично ніколи не виникає сумнівів у необхідності проведення щеплень у пологових будинках. Там новонароджена дитина вакцинується від багатьох захворювань, причому кількість обов’язкових щеплень значно перевищує число щеплень, пропонованих в пологових будинках України.
Затверджені Міністерством охорони здоров’я України планові щеплення в пологовому будинку допомагають зберегти здоров’я малюкові, одночасно підвищити імунітет організму новонародженого. Кваліфікований медичний персонал пологового будинку неодмінно відстрочить вакцинування при несприятливому фізичному стані новонародженого малюка, забезпечить надійне спостереження за дитиною відразу після проведення планової вакцинації.
Календар щеплень
В Україні складений календар щеплень, які необхідно робити дітям молодшого віку. До них відносяться: щеплення від гепатиту В в перший день після народження, щеплення від туберкульозу (БЦЖ) – на першому тижні життя після народження. Щеплення від гепатиту В – 1 місяць. Щеплення від коклюшу, правця, дифтерії, гемофільної інфекції, поліомієліту (АКДП) – в 3,4,5 місяці. Щеплення від гепатиту В до 6 місяців. Щеплення від паротиту, кору та краснухи в 12 місяців. Щеплення АКДП від коклюшу, правця, дифтерії, гемофільної інфекції, поліомієліту в 18 місяців та 6 років.
Нема коментаріїв