УЗ-діагностика один із найпопулярніших, широковживаних та інформативних методів обстеження, що застосовуються в акушерстві та гінекології.
Давайте поговоримо про його роль в акушерстві!
Почнемо з найпершого та найпопулярнішого питання!
Коли ж йти на перше УЗД після ||на тесті?
Як правило, через 1,5-2 тижні затримки лікар може побачити на екрані плідне яйце. Також, на ранньому терміні УЗД допоможе діагностувати ектопічну (позаматкову) вагітність.
Перше планове УЗД рекомендуємо провести в терміні 11-13 тижнів вагітності.
Його з нетерпінням чекають всі майбутні мами, адже вони вперше можуть побачити свого малюка. На першому УЗД лікар визначить термін вагітності, заміряє комірцевий простір – складочку на шиї плода, і довжину носової кістки плоду для виключення хромосомних патологій.
Вам цікаво «хто ж ховається в животику?» Це питання варто відкласти до наступного візиту – ймовірність дізнатися стать майбутньої дитини в такому терміні не висока.
ІІ УЗ скринінг проводиться з 18 по 22 тиждень вагітності.
До цього терміну практично всі основні органи і системи плоду сформовані, тож можемо перевірити їх будову і відповідність терміну вагітності. Особливу увагу буде направлено на дослідження будови серця, щоб виключити патологію. В цей період необхідно пройти генетичні скриніги для виявлення хромосомних вад розвитку плоду. Статеві органи вашої дитини повністю сформировані, про що вам повідомлять – залишається тільки обрати ім’я!
ІІІ УЗ-скринінг в 30-32 тижні вагітності.
Оцінюється стан плоду, його положення, приблизна вага та приблизний термін пологів. Також, можна виявити аномалії, які раніше не виявлялися і які, після діагностики, потрібно буде підкоригувати хірургічним шляхом якомога раніше після появи дитини на світ. Оцінюється ступінь зрілості плаценти, локалізація пуповини.
Головне пам’ятати, що ці досліджень не є шкідливими для мами та малюка!
Нема коментаріїв