Сучасні погляди на здоров’я, особливо репродуктивне, вимагають нової ідеології та передових технологій. Тому зараз одним з найактуальніших питань в гінекології і являється збереження фертильності жінки. Не викликає подиву природна зацікавленість пацієнтів в органо – й функціозберігаючих операціях.
З погляду лікаря, органозберігаючі втручання – це збереження гормонального гомеостазу, реабілітація репродуктивної здатності, менструальної функції, підтримка положення та функцій тазових органів, запобігання виникнення передпухлинних станів – все, що вдається зберегти за відповідних умов у конкретної жінки. Таким чином, немає жодних підстав для сумнівів, що кожна пацієнтка, яка потребує хірургічної допомоги, з розумінням поставиться до пропозиції мінімалізувати втрату органів та їх функцій, більш того, підтримає перспективу реабілітації.
Подібний обсяг втручань лише малою мірою вичерпує зміст поняття «функціональна хірургія матки». Таке визначення допустимо трактувати або широко, з огляду на можливі поєднання захворювань статевої системи з патологією суміжних органів, або обмежено, щодо корекції порушення функцій окремих органів малого тазу. В усякому разі йдеться про якість репродуктивного періоду життя.
Хоча у фізіології статевої сфери роль яєчників приорітетна, та найчастіше органо – й функціозберігаючі втручання зумовлені порушенням чи ризиком втрати однієї або кількох функцій матки.
За зазначених умов, при аномаліях розвитку органів малого тазу, приорітет надається консервативному спрямуванню в оперативній гінекології .
В нашому відділенні практикуються різноманітні технології:
- Органозберігаючі з приводу міоми, різних форм вад розвитку матки, атрезій каналу шийки матки, перетинок, синеній і т.д.
- Операції на яєчниках: цистектомії, клиноподібні резекції, діатермоелектродеструкції вогнищ ендометріозу, оваріолізис.
- Операції на маткових трубах: сальпінгооваріолізис, сальпінгостомія і т.д.
- Оперативні втручання на промежині з приводу перетинок піхви, опущення стінок піхви, випадінні матки та ін.
- Дворога матка – це вроджена аномалія, при якій єдина, в нормі ,порожнина матки розщеплюється на два, так званих «роги», які з’єднуються в надпіхвовій частині, в області шийки
Дворога матка – це вроджена аномалія, при якій єдина, в нормі, порожнина матки розщеплюється на два так званих «роги», які з’єднуються в надпіхвовій частині, в області шийки. Найчастіше обидві порожнини розташовані симетрично по відношенню до перетинки в матці, повноцінно розвинені.
Лікування при дворогій матці необхідне, якщо пацієнтка не може завагітніти або має дві та більше репродуктивні втрати. В цьому випадку застосовують хірургічне втручання задля відновлення єдиної нормальної маткової порожнини – операція за Штрасманом.
Операція відбувається наступним чином:
- дно матки розсікається поперечним надрізом;
- проводиться видалення серединної перетинки;
- дві окремі порожнини матки зшиваються в одну єдину.
Отже, дворога матка – це не остаточний вирок, при дотриманні необхідних вимог жінка має шанси відновити репродуктивне здоров’я та народити дитину!
Нема коментаріїв